23 kwietnia, 2024

Mój Styl Blog

Jak żyć zdrowo, co warto kupić a co nie?

Jak ustawić oświetlenie do uprawy konopi indyjskich w pomieszczeniach

Nadmiar światła może uszkodzić rośliny konopi tak samo, jak zbyt mało światła.

Współczesna uprawa konopi w pomieszczeniach zazwyczaj obejmuje co najmniej jedno z trzech sztucznych źródeł światła, a mianowicie HID, CFL i LED. Często hodowcy używają kombinacji różnych lamp do uprawy konopi indyjskich w pomieszczeniach. Oczywiście istnieją inne, bardziej przestarzałe technologie oświetleniowe, ale wszystkie są w zasadzie mało skutecznie i obecnie odchodzi się od ich używania.

Jak ustawić oświetlenie do uprawy konopi indyjskich w pomieszczeniach

Lampy do hodowli marihuany kupisz w renomowanym sklepie

Lampy wyładowcze HID lub lampy wyładowcze o wysokiej intensywności są wybieranymi lampami dla każdego rodzaju hodowców wewnętrznych, od początkujących do profesjonalnych, co najmniej od wczesnych lat 90-tych. Z biegiem lat lampy stały się bardziej wydajne, stateczniki stały się cyfrowe, a reflektory stawały się większe i lepsze. Hodowcy, którzy wybierają ten typ oświetlenia, są wielkimi zwolennikami tego, że lumeny są jedyną statystyką wyjściową, która ma znaczenie, jeśli chodzi o światło sztuczne.

Różnorodne typy oświetlenia sztucznego odpowiedniego do upraw wewnętrznych możemy zakupić w różnej mocy oraz w szerokim przekroju cen. Jeśli jednak zależy nam na wydajności, ale chcemy również oszczędzać energię elektryczną i zapobiegać przegrzaniu czy uszkodzeniu roślin konopi, powinniśmy zdecydować się na diody LED. Dioda LED lub dioda elektroluminescencyjna to nadchodząca, przełomowa technologia, która ma rozpocząć różnorodne udogodnienia dla hodowców w uprawie konopi. Najnowsza generacja systemów oświetlenia LED jest teraz w stanie wspomagać wzrost wysokiej jakości plonów.

Z pewnością bez problemów zakupimy lampy do hodowli marihuany sklep, który oferuje nasiona, nawozy i boxy uprawowe będzie miał w ofercie także różnorodne typy oświetlenia. Najlepiej nie komplikować sprawy i pomyśleć o oświetleniu hodowli konopi w pomieszczeniach w kategoriach watów i rachunków za prąd. Warto zastanowić się przed zakupem, jaki będzie pobór mocy, ile ciepła wytworzy lampa i ile światła będzie emitować, ponieważ w niektórych przypadkach trzeba będzie wprowadzić dodatkowe wentylatory, które będą chłodziły powietrze, ale również przyczynią się do powiększenia rachunków za pobór energii elektrycznej.