2 kwietnia, 2023

Mój Styl Blog

Jak żyć zdrowo, co warto kupić a co nie?

Zarządzaj cukrzycą i żyj swoim życiem

Konieczne jest, aby diabetycy zachowali szczególną ostrożność, aby uniknąć wszelkiego rodzaju kontuzji stopy.

Wtórnym i czasami pomijanym stanem spowodowanym cukrzycą jest osłabienie małych naczyń krwionośnych. Te osłabione naczynia nie są w stanie transportować tlenu i składników odżywczych niezbędnych do gojenia. W takich przypadkach infekcja może być tak silna, że ​​palce lub stopa mogą wymagać amputacji.Sok z cytryny jest smacznym dodatkiem do każdej sałatki, a nawet szklanki wody, a badania pokazują, że może pomóc uniknąć gwałtownego wzrostu poziomu cukru we krwi po posiłku. Lubię robić kostki lodu z sokiem z cytryny i rozpuszczać je w moim napoju, dzięki czemu picie jest trochę łatwiejsze.Każdy schemat ćwiczeń dla diabetyka, który chce schudnąć, powinien obejmować zarówno ćwiczenia sercowo-naczyniowe, jak i trening siłowy. Cardio to świetny sposób na pocenie się i spalanie tłuszczu. Ale badania wykazały, że trening siłowy pomaga również zwiększyć metabolizm i zamienić tłuszcz w mięśnie.Jeśli lubisz kanapki, ale nie stać Cię na węglowodany, które są dostarczane z chlebem, zrób zawijanie sałaty! Diabetycy, którzy muszą utrzymać wagę w ryzach, unikną zjedzenia niekorzystnej dla Ciebie części kanapki, mając jednocześnie świeżą, chrupiącą sałatę. Jest tak smacznie!Możesz zrobić kanapkę w opakowaniu z sałaty, a nawet użyć jej na hamburgerze jako bułce, ale czy myślałeś o zrobieniu wrapa z hot dogami? Jeśli kupujesz hot dogi bez konserwantów na raz w miesiącu, zawiń je w kawałek sałaty, aby były nieco zdrowsze!Połącz się z Internetem, aby uzyskać pomoc w leczeniu cukrzycy! Istnieje wiele forów i grup ludzi, którzy są tacy jak Ty i uwielbiają pomagać innym. Znajdziesz tu wszelkiego rodzaju porady dotyczące każdego aspektu życia chorego na cukrzycę, od radzenia sobie z członkami rodziny, którzy nie są pomocni, po przepisy kulinarne i wskazówki dietetyczne.Zapisz się na zajęcia diabetologiczne lub umów się na spotkania z edukatorem diabetologicznym. Twój lekarz jest również dobrym źródłem informacji na temat zdrowia, ale edukator jest specjalnie przeszkolony, aby sprowadzić żargon medyczny do twojego poziomu. Zarządzaj cukrzycą i żyj swoim życiem

Edukator lub klasa może usunąć wiele tajemnic z twojego planu leczenia cukrzycy, co jest ważne, abyś aktywnie działał w swojej opiece zdrowotnej.Zaangażuj się w aktywność fizyczną przez co najmniej 30 minut pięć dni w tygodniu.

Pomoże to nie tylko w uzyskaniu formy, ale także w obniżeniu poziomu HbA1C. Idealny poziom to mniej niż 7 proc. Skorzystaj z tej wskazówki, aby utrzymać poziom HbA1C w tym docelowym zakresie.Pomiń sosy i idź po przyprawy, aby schudnąć i utrzymać cukrzycę pod kontrolą. Przyprawy dodają mnóstwo smaku do każdego jedzenia bez dodawania cukru, węglowodanów lub tłuszczu, więc korzystaj z nich podczas gotowania. Nawet sałatkę można zamrozić prostym octem, olejem i garścią rozmarynu i oregano!Wiele osób uważa, że ​​diabetycy muszą unikać wszelkich słodyczy, ale niekoniecznie jest to prawdą. Planując słodki deser lub przekąskę, po prostu upewnij się, że jest on częścią zdrowego posiłku lub ćwiczeń. Twój lekarz może udzielić Ci wskazówek, które pomogą Ci uwzględnić desery i przekąski w swojej diecie.Ważne jest, aby odpowiednio dbać o stopy cukrzycowe. Każdy rodzaj urazu stopy, bez względu na to, jak mały, powinien być natychmiast zgłoszony lekarzowi, który może ocenić i leczyć problem. Nawet najmniejsza rana na stopie może przekształcić się w owrzodzenie, stwarzając poważny problem dla cukrzyka.