Włączenie raty balonowej lub wartości rezydualnej do kredytu lub leasingu może być dla wielu osób dobrym pomysłem na obniżenie miesięcznych spłat i umożliwienie zakupu lepszego modelu samochodu.
Finansowanie strukturalne dla pojazdów silnikowych zwykle ograniczało się do komercyjnych kredytów samochodowych i leasingu samochodów, ale włączanie płatności balonowej lub wartości rezydualnej do kredytów konsumenckich na samochód staje się coraz bardziej popularne wśród tych kredytobiorców, którzy rozumieją, jak takie płatności działają i mają dobrą historię kredytową.
Jak działają wartości rezydualne lub raty balonowe?
Wartość rezydualna to szacunkowa wartość składnika aktywów na koniec leasingu finansowego lub na koniec jego okresu użytkowania. Co do zasady, im dłuższy okres użytkowania lub leasingu składnika aktywów, tym niższa jest jego wartość końcowa. W przypadku leasingu składnika aktywów wartość rezydualna wpływa na przepływy pieniężne dłużnika zarówno w okresie leasingu, jak i w momencie, gdy wartość rezydualna staje się wymagalna. W świecie strukturyzowanego finansowania wartość rezydualna jest również określana jako rata balonowa.
Z wyjątkiem leasingu finansowego, uwzględnienie wartości rezydualnej lub płatności balonowej jest opcjonalne i zwykle jest domeną komercyjnych transakcji finansowych. W przypadku standardowej pożyczki dokonujesz określonej liczby spłat kapitału i odsetek, co skutkuje spłatą całkowitej kwoty pożyczki do końca okresu jej obowiązywania. Na tym etapie nie jesteś nic winien i jesteś właścicielem zakupionych aktywów. Jednak w przypadku pożyczki lub leasingu strukturyzowanego zazwyczaj na koniec pożyczki lub leasingu pobierana jest duża kwota ryczałtowa, która zazwyczaj równa się wartości końcowej składnika aktywów. Jest to wartość rezydualna lub płatność balonowa.
Artykuł na ten temat znajdziesz na stronie http://kredytna4kolka.pl/raty-balonowe-na-samochod-czym-sa/. Włączenie takiej raty balonowej do pożyczki czy leasingu zmniejsza miesięczne spłaty należne finansującemu. W efekcie jest to odroczenie spłaty części kapitału na koniec okresu, co przyczynia się do poprawy płynności finansowej kredytobiorcy. Oznacza to jednak, że kredytobiorca będzie winien finansującemu ryczałt na koniec okresu kredytowania lub leasingu. Oznacza to również zwiększenie przystępności cenowej i możliwość wyboru lepszego modelu samochodu.
Podobne artykuły
Maseczki do Twarzy: Jak Wybrać i Stosować Maseczki, Aby Zadbać o Swoją Cerę
Zapalenie rozcięgna podeszwowego: przyczyny, objawy i metody leczenia
Rola ginekologa dziecięcego w zdrowiu i rozwoju dziewcząt