11 sierpnia, 2022

Mój Styl Blog

Jak żyć zdrowo, co warto kupić a co nie?

Kredyt hipoteczny dla klientów indywidualnych

Każdy kto poważnie myśli w kredycie hipotecznym powinien sprawdzić swoje możliwości finansowe, warto zwrócić uwagę iż raty kredytów hipotecznych są dość wysokie, naturalnie będziemy mogli rozłożyć się na wiele lat.

Oczywiście im osoba jest młodsza tym kredyt hipoteczny będzie mógł zostać rozłożony na większą ilość rat, z pewnością może być to okres spłaty rozłożony na 30 lat. Koszt kredytu zależy od oczywiście oprocentowania ale również warto zwrócić uwagę na różnego rodzaju opłaty takie jak prowizja, koszty związane z przyznaniem kredytu, różnego rodzaju opłaty które będziemy wnosili na wstępie czy też konieczne może okazać się ubezpieczenie nieruchomości.

Kredyt hipoteczny dla klientów indywidualnych

Jakie dokumenty wymagane są przy składaniu wniosku o kredyt hipoteczny?

W przypadku kredytu hipotecznego wymagany jest wkład własny, najczęściej będzie on wynosił 20%, pozostałą część wyłoży oczywiście bank. W tym przypadku możemy zakupić nieruchomość, jest to kredyt celowy, lub też wykorzystać pożyczkę na budowę domu. W przypadku kiedy budujemy dom bank będzie chciał mieć wpływ na pewne działania, może przykładowo wypłacać pieniądze transzami które będą przeznaczone na kolejne prace budowlane. Naturalnie osoby które ubiegają się o kredyt hipoteczny powinny posiadać odpowiednie zarobki, bank oczywiście będzie wymagał dokumentów które doświadczają o zatrudnieniu, wielkości zarobków. Oczywiście bank może także wymagać wyciągu z naszego konta bankowego czy też ostatni deklaracji PIT-37.

Wiele osób korzysta obecnie z pomocy doradców finansowych którzy pomogą nam w wybraniu najbardziej korzystnej oferty bankowej, oczywiście dodatkowo także będzie to pomoc w przypadku wypełnienia wszystkich dokumentów które będziemy składali w banku. Warto pamiętać iż nie zawsze otrzymamy decyzję pozytywną o przyznaniu kredytu, dlatego też wiele osób składa wnioski o kredyty w kilku różnych bankach. Z pewnością doradca kredytowy który sprawdzi naszą zdolność kredytową będzie mógł doradzić nam placówki w których uzyskamy opinie pozytywną.

Zatem jest to bardzo duża pomoc, dodatkowo także będziemy mogli zaoszczędzić czas, szybko otrzymać kredyt w czym z pewnością pomoże nam w kredyt hipoteczny Kraków jest miastem gdzie wiele osób zaciąga kredyty hipoteczne, istnieje wiele placówek bankowych, dlatego należy odpowiednio porównać oferty i wybrać kredyt który będzie dopasowany do naszej sytuacji.