14 lipca, 2024

Mój Styl Blog

Jak żyć zdrowo, co warto kupić a co nie?

Dlaczego puder mineralny to produkt, który powinien znaleźć się w Twojej kosmetyczce?

Większość kobiet uwielbia makijaż. Wiele pań poszukuje rozwiązań pozwalających samodzielnie wykonać perfekcyjny make-up, który wyglądał będzie jak zrobiony przez osobę zajmującą się makijażem zawodowo. Podstawą są oczywiście umiejętności, zdobywane wraz z doświadczeniem. Warto jednak podkreślić, że efekt końcowy często zależy od odpowiednio dopasowanych kosmetyków i akcesoriów, dlatego warto poświęcić chwilę czasu, aby wybrać odpowiednie produkty, które nie tylko spełnią swoje zadanie, ale także będą dbać o twoją skórę. I tutaj z pomocą przychodzą kosmetyki mineralne i w tym szczególnie mineralny puder.

Właściwości

Puder mineralny to kosmetyk o sypkiej konsystencji, którego zadanie polega na utrwaleniu makijażu oraz daniu dodatkowego efektu, tj. zmatowania lub delikatnego rozświetlenia. Nie należy mylić go z podkładem, który z definicji daje krycie i jego główną rolą jest wyrównanie kolorytu cery. Przy wyborze pudru kieruj się potrzebami swojej skóry, tj. przy cerze suchej, dojrzałej lub normalnej polecany jest puder satynowy dający efekt lekkiego rozświetlenia. tj. Flawless Silklub Translucent Silk , z kolei u osób o cerze tłustej i mieszanej lepiej powinien sprawdzić się puder matujący, tj. Flawless Matte .

Skład

Siłą 100% kosmetyków mineralnych jest ich krótki, bezpieczny skład – to on z jednej strony gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania, z drugiej efektywność (i efektowność samego makijażu ;). W przypadku pudrów mineralnych Lily Lolo lista składników ogranicza się do 2-3 pozycji (tj. mika, kaolin, tlenki żelaza), są więc to kosmetyki, które z powodzeniem mogą być używane nawet przez osoby ze skórą bardzo wrażliwą.

Przed kupnem konkretnego produktu koniecznie sprawdź pełny skład INCI i upewnij się, że wybrany przez Ciebie kosmetyk jest na pewno w 100% mineralny. W jego składzie nie powinno być miejsca dla komponentów tj. silikony, parabeny, syntetyczne barwniki, substancji ropopochodnych czy też talku.

Aplikacja

Ze względu na to, że puder mineralny nie daje krycia i nie zmienia koloru podkładu, dobrze jest go aplikować puchatym, dość luźnym pędzlem z miękkim włosiem i o zaokrąglonej główce, który pozwoli nam delikatnie omieść pudrem wybrane miejsca, tj. strefa T (czoło, nos, broda) lub policzki.

Puder mineralny posiada wiele zalet. Warto dodać, że jest to także produkt uniwersalny, który może być stosowany przez każdego. Naturalny skład to gwarancja bezpieczeństwa, bez względu na rodzaj skóry. Starannie dobrane i bezpieczne składniki pozwalają na to, aby puder mineralny był stosowany również na skórze ze skłonnością do podrażnień, czy też z problemami alergicznymi.

Idealne do każdego rodzaju skóry, pudry mineralne pozwalają w sposób perfekcyjny wykończyć każdy makijaż, poprawiając jego trwałość i jednocześnie pozwalając uzyskać bardzo naturalny efekt. Z tego względu to kosmetyk, który powinien znaleźć się w każdej kosmetyczce.