24 maja, 2024

Mój Styl Blog

Jak żyć zdrowo, co warto kupić a co nie?

Implanty zębów – sposób na piękny uśmiech w każdym wieku

Stomatologia to dział medycyny, który w ostatnich latach bardzo się rozwinął.

Dzięki temu mamy możliwość skorzystania z coraz bardziej wyspecjalizowanych, bezpiecznych i skutecznych rozwiązań, a także najnowocześniejszych technologii. Jedną z metod, które zyskują coraz większą popularność, jest leczenie implantologiczne. Sprawdźmy, co konkretnie kryje się za tym pojęciem.

Czym jest implant zęba?

Implanty to drobne śruby z tytanu, bardzo wytrzymałego i biokompatybilnego metalu. To komfortowy sposób na uzupełnienie brakujących zębów. Rozwiązanie znakomicie nadaje się nie tylko do uzupełnienia pojedynczych braków. Możemy w ten sposób odbudować nawet całe uzębienie. To także świetna podstawa do protetycznych mostów lub wsparcie dla protez. Jeśli interesują cię implanty w gabinecie stomatologicznym i tym podobnych placówkach, skorzystaj z pomocy specjalistów, którzy przeprowadzą cię przez ten proces krok po kroku. Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://klinikastomatologii.eu/uslugi/implanty/.

Implanty zębów – sposób na piękny uśmiech w każdym wieku

Czy każdy może skorzystać z takiego rozwiązania?

Implanty to rozwiązanie zwłaszcza dla osób, dla których noszenie protez jest problematyczne. Dzisiejsze metody sprawiają, że implant będzie nam służył nawet przez kilkadziesiąt lat. Wystarczy, że zadbamy o wymianę korony.

Aby zakwalifikować się do zabiegu, należy oczywiście spełnić kilka wymagań. Na początku implantolog dzięki tomografii komputerowej ustala ilość kości oraz tkanki miękkiej. Przeszkodą w skorzystaniu z zabiegu mogą być dolegliwości takie jak cukrzyca, choroby reumatoidalne lub osteoporoza. Podobnie, jeśli korzystamy z chemii lub radioterapii.

Dlaczego warto pomyśleć o implantach zębów?

Stawiajmy na placówki, w których pracują doświadczeni specjaliści. Warto także sprawdzić, na jakich implantach dany gabinet pracuje. Przykładowo, Klinika Akademii Stomatologii w Łodzi korzysta z nowoczesnych implantów szwajcarskiej firmy Thommen Medical. Podczas zabiegu wszczepienia implantu pacjent jest znieczulany miejscowo, co sprawia, że proces przebiega bezboleśnie. Zwłaszcza, jeśli korzystamy z usług doświadczonego specjalisty-implantologa. Jeśli boimy się zabiegu, możemy poprosić stomatologa o podanie leków, które sprawią, że go prześpimy.