16 czerwca, 2024

Mój Styl Blog

Jak żyć zdrowo, co warto kupić a co nie?

Zaawansowany kurs w zakresie endodoncji i endoprotetyki – znakomity sposób na rozwinięcie specjalistycznych umiejętności

Zdobywanie nowej wiedzy i praktycznych umiejętności jest bardzo ważne we wszystkich specjalistycznych zawodach.

A już zwłaszcza tych, które są związane z medycyną, a tym samym z ludzkim zdrowiem. Dla dentystów jest to niemal konieczność. Nauka nigdy nie stoi w miejscu. Zwłaszcza w przypadku dziedzin tak specjalistycznych jak endoprotetyka czy endodoncja. Jeśli pragniesz być na bieżąco z najnowszą wiedzą i świadczyć swoim pacjentom usługi na najwyższym poziomie, być może powinieneś zainteresować się wydarzeniami takimi jak curriculum endoprotetyczne. To kompleksowy kurs nastawiony na przekazanie najnowszej wiedzy oraz doskonalenie umiejętności praktycznych. 

Zaawansowany kurs w zakresie endodoncji i endoprotetyki - znakomity sposób na rozwinięcie specjalistycznych umiejętności

E-learning oraz ćwiczenia praktyczne – najlepszy sposób na utrwalenie wiedzy

Nauka przez Internet zyskała w czasie pandemii zupełnie nowy wymiar. Oczywiście kursy e-learningowe były już popularne wcześniej. Jednak wiele osób zaczęło korzystać z tych możliwości dopiero wskutek zmian, wynikających z wybuchu pandemii COVID-19. 

W ramach Curriculum Endoprotetycznego wiedza teoretyczna przekazywana jest właśnie w formie e-learningowej. Kursanci otrzymują ten materiał przed szkoleniem. Dzięki temu mają możliwość zapoznania się ze wszystkimi zagadnieniami, a także zadania trenerowi pytań jeszcze przed główną częścią kursu. Prowadzący przygotuje odpowiedzi i przedstawia je podczas prowadzonej przez siebie części kursu.

Każdy moduł szkolenia rozpoczyna się od części, w której kursanci mogą zadać prowadzącemu pytania lub poprosić o wyjaśnienie bardziej skomplikowanych zagadnień teoretycznych. Wszystko po to, by właściwa część kursu mogła zostać poświęcona wyłącznie ćwiczeniom, czyli temu, co najważniejsze w szkoleniach nastawionych na praktykę. 

Jak wygląda część praktyczna kursu? 

Każdy uczestnik ma do dyspozycji zabiegowy mikroskop oraz unit fantomowy. Kurs rozpoczyna się od wprowadzenia do mikroskopu zabiegowego i zagadnieniach takich jak anatomia kanałów korzeniowych, obsługa koferdamu. Drugi obejmuje między innymi standardy leczenia endodontycznego, choroby miazgi czy narzędzia i testy dentystyczne.