28 września, 2022

Mój Styl Blog

Jak żyć zdrowo, co warto kupić a co nie?

Zabiegi laserowe na skórę. Jakie zastosowanie ma laseroterapia?

Lasery zrewolucjonizowały wiele dziedzin przemysłu.

Również mają one bardzo szerokie zastosowanie w dbaniu o urodę. Co warto o nich widzieć?

Laseroterapia, czyli zabiegi laserowe już od lat używane są w gabinetach medycyny estetycznej i w gabinetach dermatologicznych. W ramach procedur jak laseroterapia Kraków derma-med.pl zapewnia dostęp do sprawdzonych lekarzy z wieloma pozytywnymi opiniami. Kiedy warto skorzystać z terapii laserowej?

Czym jest laseroterapia?

Terapia laserowa, czyli laseroterapia w medycynie estetycznej oraz w dermatologii służy do zmiany struktury skóry, aby nadać jej określony wygląd. Pomaga w poprawie estetyki skóry i likwiduje niedoskonałości, które mogą być również przyczyną kompleksów.

Światło lasera, w zależności od jego rodzaju oraz częstotliwości, może w różny sposób oddziaływać na skórę. Zasadniczo jednak laser uszkadza komórki skóry oraz inne tkanki znajdujące się w skórze w kontrolowany sposób, co powoduje w konsekwencji poprawę jej struktury.

Warto jednocześnie wskazać, że laseroterapia jest uznawana za bezpieczny, małoinwazyjny sposób dbania o wygląd, który nie powoduje powstawania poważnych skutków ubocznych.

Profesjonalna laseroterapia Kraków – w działających w Krakowie gabinetach można skorzystać z pełnej gamy zabiegów laserowych prowadzonych na bazie nowoczesnego sprzętu.

Zabiegi laserowe na skórę. Jakie zastosowanie ma laseroterapia?

Rodzaje terapii laserowych

Do zabiegów laserowych zaliczana jest szeroka gama procedur. Wśród nich najczęściej prowadzone są poniższe:

1. Depilacja laserowa
Zbieg depilacji laserowej pozwala na trwałe pozbycie się niechcianych włosków, na przykład z nóg, pach, rąk, okolic bikini czy z twarzy. Podczas zabiegu dochodzi do uszkodzenia mieszków włosowych. W efekcie można cieszyć się aksamitnie gładką skórą przez wiele lat. Dla najlepszych efektów zabieg depilacji laserowej musi być wykonany kilkukrotnie.

2. Laserowe zamykanie naczynek krwionośnych
Widoczne na skórze twarzy i na ciele naczynka krwionośne są efektem zaburzeń krążenia, ale również mogą pojawić się na skutek przebywania w niskich lub wysokich temperaturach, picia alkoholu czy jedzenia pikantnych potraw. Laserowe zamykanie naczynek pozwala na ich całkowite usunięcie – bez konieczności przerywania ciągłości skóry.

3. Usuwanie niedoskonałości za pomocą lasera
Laser bardzo dobrze nadaje się również do usuwania różnych niedoskonałości ze skóry, na przykład trądziku, blizn potrądzikowych oraz innych typów blizn, przebarwień, zmarszczek czy rozstępów.

4. Laserowe usuwanie tatuażów
Gdy chodzi o zabiegi jak laseroterapia Kraków zapewnia również dostęp do gabinetów prowadzących laserowe usuwanie tatuażów. Efekty tego typu zabiegów są bardzo dobre.

5. Laserowa rewitalizacja skóry
To rodzaj zabiegu, który służy do poprawy wyglądu skóry. Stosowane są wtedy lasery frakcyjne, które pozwalają na odmłodzenie tkanek poprzez ich uszkodzenie i wsparcie dla naturalnej regeneracji.