24 maja, 2024

Mój Styl Blog

Jak żyć zdrowo, co warto kupić a co nie?

Pozbądź się zmarszczek! Sprawdzone zabiegi medycyny estetycznej

Zmarszczki są kompleksem wielu kobiet.

Można jednak się ich pozbyć! Jak? Wystarczy wizyta w dobrym gabinecie medycyny estetycznej.

Powstawanie zmarszczek jest procesem naturalnym, jednak nie zawsze pożądanym. Procesy starzeniowe można opóźniać poprzez właściwą pielęgnację, a także przez zdrowy tryb życia. Jednak to również za mało, aby je zablokować. Gdy na skórze widoczne są już zmarszczki, pomogą specjalne zabiegi. Osobom zainteresowanym obszarem jak medycyna estetyczna Podhale również daje do nich dostęp. Co warto wybrać?

1. Botox – usuwa zmarszczki mimiczne
Jednym z najczęściej prowadzonych procedur mających na celu usuwanie zmarszczek jest wstrzykiwanie botoksu. Jest on wstrzykiwany bezpośrednio w zmarszczki i likwiduje je nawet na 3-6 miesięcy.

Toksyna botulinowa to rodzaj związku oddziałującego na układ nerwowo-mięśniowy, powodując zablokowanie przewodnictwa nerwowego, co prowadzi do ograniczenia ruchu mięśni. Za pomocą botoksu można zatem najlepiej likwidować zmarszczki pochodzenia mimicznego, czyli te, które powstają na skutek ruchów mięśniowych twarzy.

Pozbądź się zmarszczek! Sprawdzone zabiegi medycyny estetycznej

Botox najlepiej sprawdza się na:

• zmarszczki na czole – pionowe i poziome
• zmarszczki wokół oczu – kurze łapki i pozostałe zmarszczki przy oczach
• zmarszczki wokół ust – także zmarszczki palacza
• bruzdy nosowo-wargowe

Usuwanie zmarszczek botoksem – medycyna estetyczna Podhale – z zabiegu można skorzystać w praktycznie każdym gabinecie.

2. Kwas hialuronowy – na zmarszczki starcze i wiotką skórę
Drugim popularnym rodzajem preparatu na zmarszczki w gabinetach medycyny estetycznej jest kwas hialuronowy. Po wstrzyknięciu w skórę powoduje on powstanie efektu wypełnienia nawet na 6-12 miesięcy.

Występujący naturalnie w skórze kwas hialuronowy jest stosowany w celu usuwania zmarszczek pochodzenia starzeniowego oraz na zwiotczenia skóry. Dzięki swojej sile wypełniającej powoduje on usunięcie oznak starzenia i doskonale nadaje się do każdego typu skóry, także tej wrażliwej i delikatnej, która może źle reagować na zabiegi medycyny estetycznej.

3. Wampirzy lifting – zastrzyki z osocza bogatopłytkowego
Gdy chodzi o dziedzinę jak medycyna estetyczna Podhale to region, gdzie można wykonać także zabieg określany jako wampirzy lifting. Do jego prowadzenia stosowane jest osocze bogatopłytkowe, które produkowane jest z krwi własnej klientki.

Osocze bogatopłytkowe zawiera wiele czynników wzrostu oraz inne cenne składniki, które powodują rewitalizację skóry. Wampirzy lifting doskonale nadaje się do ogólnej poprawy wyglądu skóry, w tym także do jej odmłodzenia.