23 kwietnia, 2024

Mój Styl Blog

Jak żyć zdrowo, co warto kupić a co nie?

Czy opłaca się filtrować wodę?

Chociaż mamy jedne z najlepszych wskaźników zgodności z przepisami dotyczącymi wody z kranu, picie filtrowanej wody ma wiele zalet w porównaniu ze standardową wodą z kranu i może poprawić zarówno zdrowie, jak i styl życia.

Od wielu lat chętnie kupujemy dzbanki i filtry, aby zmniejszyć użycie wody butelkowanej, poprawić smak wody oraz zabezpieczyć sprzęty kuchenne przed osadem z kamienia.

Czy opłaca się filtrować wodę?

Dzbanki z filtrami do oczyszczania wody

Ochrona organizmu przed chorobami i promowanie lepszego zdrowia na co dzień to jedna z największych korzyści związanych z filtrowaną wodą. Czystsza, zdrowsza woda nie tylko wspomaga nasz układ odpornościowy, ale filtr usuwa także do 99% chloru z wody, który jest powiązany z rakiem i wieloma innymi chorobami. Dzięki selektywnemu usuwaniu z wody pitnej niebezpiecznych zanieczyszczeń, takich jak ołów, przy jednoczesnym zachowaniu zdrowych osadów mineralnych, przekonasz się, że poręczny dzbanek lub butelka z filtrem to prosta droga do bezpieczniejszej i smaczniejszej wody.

Woda butelkowana to oczywista alternatywa dla picia wody prosto z kranu, ale nie jest to tanie rozwiązanie, dodatkowo zwiększamy użycie plastiku i składowanie go na wysypisku. Unikaj zaopatrywania się w wodę mineralną w plastikowych butelkach, inwestując w niezawodny dzbanek do wody z filtrem, który zapewni oczyszczanie wody przez kilka tygodni. Dzięki temu możemy chronić środowisko i własne zdrowie, żyć bardziej odpowiedzialnie i ekologicznie.

Usuwając pozostałości chemikaliów, które wydostają się z kranu, filtry zapewniają wodę pitną, która zarówno pachnie, jak i smakuje lepiej. Może nas to zachęcić do częstszego spożywania wody, która dobrze nawadnia organizm i gasi pragnienie. Możesz wybrać niedrogie i skuteczne filtry wody do dzbanka ARO MAKRO, które zakupimy w korzystnej cenie, również w zestawach po kilka sztuk. Niezależnie od tego, czy używasz filtrowanej wody do gotowania, uzupełniania wody w czajniku lub ekspresie czy picia, dzięki dzbankom z filtrem cieszenie się czystszą i bezpieczną wodą jest szybkie i łatwe.