28 września, 2023

Mój Styl Blog

Jak żyć zdrowo, co warto kupić a co nie?

Obudź się do czegoś lepszego, jeśli chodzi o Twój masaż

Każdy lubi być rozpieszczany.

Terapia masażu może pomóc w radzeniu sobie ze stresem i pozbyciu się chronicznych bólów. Przeczytaj kilka pomysłów na to, jak masaż może wprowadzić Cię w lepszy stan umysłu i ciała oraz jak może Cię tam utrzymać.Jednym prostym sposobem wykonania masażu jest użycie techniki „grabienia”. Odbywa się to poprzez rozkładanie palców i używanie opuszków palców. Zacznij od obszaru ramion, a następnie przesuwaj palcami ruchem grabiącym w dół pleców. Upewnij się, że palce poruszają się wzdłuż kręgosłupa, a nie na jego szczycie. Podczas gdy jedna ręka porusza się w górę, drugą w dół ruchem naprzemiennym.Zachowaj spokój w obszarze masażu. Trudno się zrelaksować, gdy na zewnątrz jest dużo hałasu. A masaż to nic innego jak relaks w pełni. Wybierz inną porę dnia lub znajdź mniej hałaśliwą lokalizację. Wszyscy skorzystają na obniżonym poziomie hałasu.Spójrz na osobę otrzymującą masaż, aby ustalić, czy uderzasz we wszystkie obszary, które wymagają rozwiązania. Musisz zobaczyć, jak stają się napięte i jakie są ich reakcje mimiczne. Ta umiejętność czytania przyniesie wiele korzyści dla Ciebie jako masażystki. Niech ich reakcje pokierują sposobem, w jaki je masujesz.Nie wstawaj od razu po masażu, zwłaszcza przy głębokim masażu tkanek. Większość ludzi doświadcza napadów zawrotów głowy lub uczucia oszołomienia, jeśli ciało nie ma czasu na przetworzenie zabiegów masażystki. Obudź się do czegoś lepszego, jeśli chodzi o Twój masaż

Zrelaksuj się jeszcze trochę i pozwól swojemu ciału się uregulować, zanim wrócisz do swojego dnia.Jeśli cierpisz na ból pleców, a tradycyjne masaże pleców nie łagodzą bólu, wypróbuj masaż dłoni.

Mocno wciśnij w mięsisty obszar między kciukiem a palcem wskazującym i delikatnie masuj. Ten rodzaj masażu jest szczególnie skuteczny w przypadku skurczów mięśni i naciągniętych mięśni.Terapia nerwowo-mięśniowa jest również znana jako terapia punktów spustowych i działa, gdy skoncentrowany nacisk jest przykładany do określonych punktów spustowych. Być może wcześniej odczuwałeś guzy lub sęki na plecach, są to punkty spustowe, które stały się podrażnione. Te obszary mogą być bolesne lub niewygodne i mogą powodować ból w twoim ciele. Masaż łagodzi ten ból.Istnieje wiele korzyści z masażu tajskiego. Oprócz rozładowywania napięcia, które możesz mieć w stawach i mięśniach, może również wzmocnić układ nerwowy i pomóc ci stać się bardziej elastycznym. Terapeuta wyciągnie dla ciebie twoje ciało, ale ty musisz kontrolować swój oddech.Po każdym posiłku należy wykonać masaż brzucha. Używając jednej lub obu dłoni, zacznij pocierać okolice brzucha okrężnymi ruchami zgodnymi z ruchem wskazówek zegara. Ruch zgodny z ruchem wskazówek zegara to ten sam kierunek, w którym pokarm naturalnie trawi w jelitach. Może to pomóc w trawieniu i zapobiegać dolegliwościom gazowym i jelitowym.Japończycy uwielbiają wykonywać masaż zwany shiatsu. Wykorzystuje to nacisk palców masażystki wciśniętych w rytm na meridiany akupunktury. Ucisk wywierany jest przez kilka do wielu sekund, zwiększając przepływ energii i przywracając organizmowi równowagę. Cię też nie boli!Rozmawiaj ze swoim masażystą. Rozmowa może być ostatnią rzeczą, jaką naprawdę chcesz zrobić podczas masażu, ale może to być różnica między dobrym doświadczeniem a wspaniałym. Musisz poinformować terapeutę, które obszary wymagają pracy i jakie techniki działają najlepiej.Teraz, gdy jesteś tak dobrze poinformowany, mógłbyś zrobić sobie najlepszy masaż na świecie, gdyby był to fizycznie możliwy. Podziel się tymi rzeczami ze swoją masażystką podczas następnej wiadomości. Twoje ciało zasługuje na najlepsze leczenie, więc rób wszystko, aby utrzymać je w formie.