16 czerwca, 2024

Mój Styl Blog

Jak żyć zdrowo, co warto kupić a co nie?

W leczeniu problemów ze skórą skuteczne są zabiegi z użyciem lasera

Jeśli z jakiegoś powodu żałujesz zrobienia tatuażu, wiele gabinetów medycyny estetycznej oferuje laserowe usuwanie tatuażu oraz makijażu permanentnego.

Dzięki nowoczesnej technologii można użyć lasera do usuwania tatuaży o różnych kształtach, rozmiarach i kolorach. Najnowsze postępy w technologii laserowej umożliwiają również usuwanie jasnych kolorów tuszu, takich jak żółty i różowy, które w przeszłości były odporne na działanie lasera.

W leczeniu problemów ze skórą skuteczne są zabiegi z użyciem lasera

Na czym polega laseroterapia

Lasery pikosekundowe działają w celu usuwania tatuaży szczególnie odpornych na leczenie. Technologia pikosekund pozwala na szybkie dostarczenie dużej ilości energii. Szybkie dostarczanie energii może zmniejszyć gromadzenie się ciepła, co prowadzi do zmniejszenia skutków ubocznych, takich jak powstawanie pęcherzy czy blizn w miejscu zabiegu. To szybkie dostarczanie ciepła również skutecznie usuwa pigment, rozbijając atrament bez powodowania poparzeń. Cząsteczki atramentu usuwają się w pewnym momencie za pomocą układu limfatycznego pacjenta.

Jednak laseroterapia jest używana w kosmetologii i dermatologii nie tylko do usuwania tatuaży.
Różne rodzaje lasera oferują inne poziomy światła, średnie i głębokie lub ich kombinację. Lekki poziom odświeża skórę na powierzchni. Penetracja średniego poziomu przywraca warstwę naskórka i skóry właściwej, aby uzyskać równą teksturę i koloryt skóry. Głęboki poziom zapewnia frakcyjną wymianę powierzchni naskórka, aby zminimalizować drobne linie, blizny i zmarszczki. Podczas konsultacji wstępnej lekarz ustali odpowiednią intensywność lasera dla ciebie.

Zazwyczaj zalecany jest jeden zabieg laseroterapia łódź, ale kilka zabiegów w odpowiednich odstępach czasu może pomóc zoptymalizować wyniki w obszarach problemowych. Już po jednym zabiegu pacjenci mogą zauważyć młodszy wygląd, ale po dwóm lub trzech możesz zauważyć znaczną poprawę stanu skóry w ciągu miesiąca. Zazwyczaj do zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej używane są lasery ablacyjne i nieablacyjne.