24 maja, 2024

Mój Styl Blog

Jak żyć zdrowo, co warto kupić a co nie?

Sukienki dla kobiet o większych rozmiarach

Kiedy chcemy wybrać odzież na lato dla pani noszącej rozmiar plus size, z pewnością warto zwrócić uwagę, iż do wyboru mamy obecnie wiele ciekawych sukienek.

Możemy spotkać różne kroje, długości, będą one dopasowane do różnych typów sylwetki. Oczywiście powinna być to sukienka, która będzie odpowiednio dopasowana, nie powinna a ona zbytnio obcinać naszego ciała. Warto zwrócić uwagę, iż w przypadku rozmiaru plus size często będą to sukienki do kolan lub też dłuższe.

Sukienki dla kobiet o większych rozmiarach

Jaką sukienkę plus size wybrać

W przypadku jeżeli posiadamy sylwetkę typu klepsydra, warto zwrócić uwagę iż powinniśmy unikać luźnych bluzek, które mogłyby ukrywać talię, w tym przypadku dobrze wybrać jest sukienkę, którą możemy przewiązać paskiem, która będzie nieco rozkloszowana. Oczywiście możemy postawić tutaj na modele ołówkowe z wysokim stanem. Naturalnie w powinniśmy zadbać o różnego rodzaju dodatki mogą być to bluzki czy żakiety taliowane które będą odpowiednio podkreślały nasze kształty. Innym typem figury będzie sylwetka jabłko, warto zwrócić uwagę iż należy odpowiednio dobrać sukienki do małego wcięcia w talii, tym przypadku szerokość bioder oraz biustu jest podobna co powinniśmy uwzględnić w przypadku wyborze wyboru odpowiedniej sukienki. Oczywiście dobrze sprawdzą się sukienki szersze, w tytule opadają z ramion, w przypadku kiedy mamy nieco smuklejsze łydki możemy pozwolić sobie na sukienkę nieco krótszą.

Sylwetka typu kielich będzie się charakteryzowała szerokimi plecami oraz ramionami a także dość dużym biustem, natomiast wąskie biodra oraz szczupłe nogi pozwolą nam podkreślić nieco naszych kształtów. Oczywiście najlepszym pomysłem będzie wybranie sukienki która będzie mogła zostać ściągnięta za pomocą paska, w tym przypadku dobrze jest tak że wyeksponować nogi, dobrze sprawdzi się także dekolt w kształcie litery V. Mogą być to modele które posiadają różnego rodzaju zdobienia, dodatki które ciekawie będą układały się na naszej sylwetce, z pewnością w tym przypadku warto unikać sukienek bez ramiączek.

Jeżeli nie wiemy jaką sukienkę plus size wybrać powinniśmy sprawdzić jaką posiadamy figurę, sprawdzić jakie elementy naszego wyglądu chcemy zakryć, co chcemy wyeksponować. Dzięki temu wybierzemy sukienkę, w której będziemy się dobrze czuły, ale także będzie ona dobrze leżała.