14 lipca, 2024

Mój Styl Blog

Jak żyć zdrowo, co warto kupić a co nie?

Jaką biżuterię założyć na rozmowę o pracę?

Rozmowa o pracę to dla wielu sytuacja trudna i stresująca, zwłaszcza gdy niezupełnie wiemy, czego się spodziewać, a bardzo chcemy znaleźć zatrudnienie na dobrym stanowisku. Do rozmowy o pracę należy przygotować się merytorycznie, wskazane jest również pozytywne nastawienie. Poza tym należy zadbać o właściwy ubiór, który podkreśli starannie wybrana biżuteria.

Strój na rozmowę o pracę, a charakter zatrudnienia

Strój na rozmowę w sprawie pracy powinien być schludny i niekrzykliwy. Nie zawsze musi to być elegancki garnitur czy garsonka – wiele zależy od tego, do jakiej firmy i na jakie stanowisko aplikujemy. Osoby wykonujące zawody artystyczne często noszą się bardzo oryginalnie, nie zwracając uwagi na powszechnie przyjęte zasady ubioru. Panowie, którzy starają się o prace w budownictwie, hydraulice czy ślusarstwie, również rzadko przychodzą na rozmowę rekrutacyjną w garniturach. Niemiej o swój wygląd powinni zadbać, bo potencjalny pracodawca zwraca uwagę na strój. Przychodząc na spotkanie w wyciągniętym dresie albo zmechaconym swetrze, nie zrobimy dobrego wrażenia. Jeśli dana osoba nie dba o swój wygląd, być może nie zadba również o porządek na stanowisku pracy.

Profesjonalny wizerunek na spotkaniu rekrutacyjnym

Osoby, które aplikują na stanowiska wymagające specjalistycznej wiedzy i ciągłego kontaktu z klientem, powinny przyjąć na rozmowę ubrane w sposób klasyczny. W przypadku mężczyzn nie zawsze musi to być garnitur. Często rozwiązaniem jest tzw. sportowa elegancja – spodnie dżinsowe, koszula i marynarka w sportowym stylu. Uzupełnieniem takie stroju mogą być: pasek, modny zegarek i ciekawa bransoletka. Ważne, by nie przesadzić z ilością dodatków. Masywne wisiory i sygnety lepiej zostawić na inne okazje. Mężczyźni nie powinni bać się biżuterii, śmiało mogą nosić bransoletki ze złota, srebra albo stali szlachetnej, ale podczas rozmowy rekrutacyjnej powinni zachować umiar.

Jeśli chodzi o płeć piękną, tutaj panuje większa swoboda. Kobiety mogą założyć na rozmowę o pracę kompletny garnitur damski, elegancki żakiet zestawić ze spodniami lub spódnicą z innego zestawu, albo sportową marynarkę połączyć z chinosami. Mogą wybrać koszulę, elegancką bluzkę, albo postawić na prostą sukienkę. Czasem sprawdzą się też narzutka albo sweterek w stonowanym kolorze. Niezależnie od wybranego stroju, warto wzbogacić go biżuterią. Szczególnie dobrze sprawdzą się drobne kolczyki Ti Sento i złoty zegarek Swarovski. Jeśli złote pierścionki, to w niewielkiej ilości. Przyjmuje się, że dłoń eleganckiej kobiety, poza obrączką ślubną i pierścionkiem zaręczynowym, może zdobić jeszcze jeden pierścionek.

Złota biżuteria na rozmowę o pracę

Na rozmowę o pracę można założyć zarówno złote kolczyki i złotą bransoletkę, jak i wyroby ze srebra. Kolor biżuterii nie jest tak istotny, jak jej rozmiar, kształt i wielkość, chyba że mowa o kolorach kamieni. Unikajmy biżuterii zbyt kolorowej, krzykliwej, mocno rzucającej się w oczy. Postawmy raczej na subtelne dodatki, takie jak kolczyki wkrętki albo małe kółka, elegancki zegarek i klasyczną bransoletkę. Zawsze powinny to być produkty dobrej jakości, pasujące do całej stylizacji. Starannie dopracowany strój zdecydowanie dodaje pewności siebie.