7 czerwca, 2023

Mój Styl Blog

Jak żyć zdrowo, co warto kupić a co nie?

Jak wybrać znicz na grób bliskiej osoby?

W dzień Wszystkich Świętych odwiedzamy cmentarze, groby naszych bliskich, zapalając na nich znicze.

Obecnie dostępnych jest bardzo wiele różnych modeli zniczy, które przykładowo mogą posiadać wymienne wkłady. Najczęściej dostępne są znicze szklane oraz plastikowe, a także ceramiczne. Wiele osób wybiera tradycyjne otwarte znicze gliniane, które mogą posiadać jeden lub też więcej knotów.

Jak wybrać znicz na grób bliskiej osoby?

Jakie rodzaje zniczy możemy wybrać?

Znicze możemy zakupić często na stoiskach przy cmentarzu, oferują je często także supermarkety, dlatego nie będziemy mieli problemu z zakupem znicza na grób bliskiej osoby. Dostępne są nie tylko tradycyjne znicze, ale także lampiony, które posiadają baterie oraz żarówkę, można wybrać wiele różnych wzorów, form zniczy, mogą być to kule, a także małe kapliczki, znicze w różnej wielkości. Wielu klientów wybiera znicze, które posiadają dużą ilość wosku, które będą przez długi czas utrzymywać płomień. Warto zwrócić uwagę na grubość knota, ilość parafiny, co będzie świadczyło o długości palenia się znicza.

Dostępnych jest obecnie wiele zniczy bogato zdobionych, posiadających dodatkowe ozdoby, mogą być to przykładowo krzyże, klienci chętnie wybierają znicze, które posiadają nakładki, które chronią przed deszczem. Warto pamiętać, że w dniu Wszystkich Świętych często pada deszcz, dlatego warto zadbać o znicz, który będzie odporny na warunki pogodowe. Dodatkowo możemy wybrać także znicze chroniące płomień przed wiatrem, dzięki temu mamy pewność, że będzie to znicz, który przez dłuższy czas będzie utrzymywał płomień. Możemy wybrać znicze szklane, które są obecnie najbardziej popularne, jak również tradycyjne ceramiczne czy też gliniane. Często modele szklane mają możliwość wymiany plastikowego wkładu, co jest bardzo praktyczne, zwłaszcza jeżeli odwiedzamy często groby bliskich.

W sklepach możemy znaleźć znicze z produkowane w różnych krajach, warto wybrać znicz polski, który będzie gwarantował lepszą jakość, dzięki czemu dłużej będzie utrzymywał płomień. Polskie znicze znane są wysokiej jakości, dzięki czemu będzie to bardzo dobry pomysł, aby uczcić pamięć bliskich.