14 lipca, 2024

Mój Styl Blog

Jak żyć zdrowo, co warto kupić a co nie?

Najmodniejsze pierścionki zaręczynowe

Złoto żółte, białe, a może różowe? Wysadzane różnorodnymi drogocennymi kamieniami, a może proste formy pełne blasku i klasycznego piękna? Wraz z nadejściem nowego roku zmieniają się trendy dotyczące pierścionków zaręczynowych, a także pojawiają się coraz to nowsze i ciekawsze propozycje w łączeniu kruszców oraz kamieni. Co ważne, pierścionek taki nie musi kosztować kroci. Ma jedynie zachwycać każdego, kto na niego spojrzy. W dzisiejszym artykule chcemy przedstawić najmodniejsze pierścionki zaręczynowe tego roku.

Trendy w zakresie pierścionków zaręczynowych w 2022 roku

Tegoroczne trendy dotyczące pierścionków zaręczynowych ucieszą każdą indywidualistkę, lubiącą wyróżniać się w tłumie. Wyznaczają je oryginalne, a często wręcz nieoczywiste modele pierścionków. W ten sposób obok klasycznych modeli z żółtego i białego złota oraz diamentów pojawiają się wyjątkowo nowoczesne propozycje, wśród których znajdziemy kwadratowe i prostokątne kamienie, perły, brylanty o kształcie łezki, a nawet okazałe pierścienie przypominające cygańskie sygnety. Przy wyborze pierścionka z okazji zaręczyn, warto zapoznać się z bogatą ofertą sklepów jubilerskich. Jedna z nich, dostępna pod adresem https://lodzinscy.eu/317-zareczyny z pewnością zachwyci Twoją wybrankę. Jubiler Łodzińscy zadba o każdy detal i pomoże dobrać Ci pierścionek zaręczynowy wpasowany w gusta Twojej ukochanej.

Najmodniejsze pierścionki zaręczynowe

Poszukiwanie idealnego pierścionka zaręczynowego nie jest proste. Aby ułatwić sobie to zadanie, warto sprawdzić, jakie są obecnie najmodniejsze modele na rynku.

1. Pierścionek z diamentem o szlifie okrągłym

Ten typ pierścionka zaręczynowego to jedna z najbardziej klasycznych propozycji, charakteryzująca się ponadczasowością i elegancją. Model ten nigdy nie wychodzi z mody, dlatego będzie idealną propozycją na pierścionek noszony już do końca życia. Szlifowany diament pięknie odbija światło oraz optycznie wysmukla palec.

Pierścionek ten może być wykonany zarówno ze złota żółtego, jak i białego. Istnieją również nieco bogatsze wersje tej klasycznej piękności, czyli halo ring, który sprawdzi się u pań lubiących kontrolowany przepych połączony z elegancją. Jest to pierścionek zaręczynowy, w którym diament główny okala kilka mniejszych, by dać wrażenie tzw. aureoli.

2. Pierścionek w kształcie łezki, czyli pear ring

Pear ring to pierścionek w kształcie łezki lub gruszki urzekający unikatowym kształtem kamienia szlachetnego. Ten klasyczny szlif wraca właśnie do łask i zaczyna być jednym z częściej wybieranych modeli pierścionków zaręczynowych. Piękna forma przypominająca połyskującą kroplę wody pozwala optycznie wyszczuplić palec, a także prezentuje się na dłoni w sposób niezwykle elegancki, a zarazem finezyjny i subtelny.

3. Pierścionek z dużym diamentem w kształcie prostokąta

Pierścionek tego typu to jeden z ulubionych modeli gwiazd z całego świata, dlatego geometryczne formy powoli zaczynają konkurować z klasycznymi, okrągłymi kształtami. Modele te są duże, bogato zdobione oraz inspirowane arystokratyczną biżuterią, dzięki czemu idealnie wpisują się w tegoroczne trendy. Ciekawą opcją będzie tutaj wybór pierścionka o szmaragdowym szlifie, przypominający luksusową, królewską biżuterię.

Alternatywą dla tej propozycji może być również pierścionek z brylantem w kształcie kwadratu, czyli szlif księżniczki. Nie należy ograniczać się również jedynie do diamentu, ponieważ ten typ pierścionka będzie dobrze komponował się także z innymi kamieniami szlachetnymi.

4. Pierścionek z podwójną obrączką

Pierścionki zaręczynowe o podwójnym „pasku” to kolejna propozycja wpisująca się w tegoroczne trendy. Model taki może być ekstrawagancki i wysadzany sporym kamieniem bądź delikatny i bardzo skromny. Ten rodzaj pierścionków świetnie współgra zarówno z obrączką ślubną, jak i nieustannie niewychodzącymi z mody cienkimi pierścionkami. Panie, które chcą pójść jeszcze dalej, mogą postawić na pierścionek zaręczynowy składający się z trzech „pasków” oraz brylantów.

5. Pierścionki z perłami

Eleganckie perły już od kilku lat wyznaczają biżuteryjne trendy, dlatego nie mogło ich zabraknąć wśród najpopularniejszych modeli pierścionków zaręczynowych. Największą zaletą pereł jest ponadczasowość i klasyczne piękno, dlatego kojarzone są z luksusem oraz dostatkiem. Najbardziej popularne wśród pierścionków zaręczynowych tego typu są proste i eleganckie modele z jedną perłą pośrodku. Równie ciekawym rozwiązaniem są pierścionki zdobione dodatkowo niewielkimi kamieniami, takimi jak diament. Osoby lubiące nowoczesne rozwiązania mogą dodatkowo postawić na białe złoto, z kolei fanki klasyki powinny zwrócić się ku pierścionkom z żółtego złota.

6. Pierścionki jak sygnety, czyli gypsy rings

Kolejnym ciekawym trendem są pierścionki zaręczynowe o szerokiej obrączce i osadzonym głęboko dużym kamieniu. Modele takie swoim wyglądem przypominają pierścionki cygańskie lub sygnety z epoki wiktoriańskiej. Nie jest to jednak propozycja dla każdego, a raczej dla pań, które lubią wyraziste i nietypowe dodatki biżuteryjne.

7. Pierścionki z kolorowymi kamieniami i minerałami

Bezbarwne diamenty to zdecydowanie najczęściej wybierane kamienie szlachetne w przypadku pierścionków zaręczynowych. W tym roku przyszła w końcu pora na wzrost popularności kolorowych kamieni, takich jak szmaragdy, rubiny oraz szafiry. Nie ma tutaj ograniczeń, dlatego w pierścionkach tego typu pojawiają się coraz częściej tak niespotykane kamienie, jak topaz oraz cytryn. Wszystko zależy od naszych upodobań i koloru, który lubimy.

Te i inne pierścionki zaręczynowe znajdziemy w dobrych salonach jubilerskich, takich jak salon jubilerski Łodzińscy mieszczący się w CH Serenada w Krakowie. Warto pamiętać, że pierścionek zaręczynowy przede wszystkim powinien być dopasowany do upodobań i stylu przyszłej panny młodej, dlatego trendy na dany rok to jedynie delikatna podpowiedź, która pozwoli nam odnaleźć styl, z którym będzie się ona utożsamiać.