4 lutego, 2023

Mój Styl Blog

Jak żyć zdrowo, co warto kupić a co nie?

Porady dotyczące projektowania stron internetowych, które pomogą Ci teraz

Projektant stron internetowych musi nauczyć się wszystkich podstaw projektowania stron internetowych, aby tworzyć strony, które są zarówno ładne, jak i funkcjonalne.

Istnieje wiele źródeł informacji, które dostarczają przydatnych strategii projektowania stron internetowych. Ten artykuł jest jednym z nich. Te cenne wskazówki i porady mogą pomóc każdemu projektantowi stron internetowych w stworzeniu lepszej witryny.Unikaj używania ramek. Większość witryn porzuciła własne ramki, ponieważ dostępne stały się lepsze alternatywy, ale nadal istnieją witryny, które zostały uwięzione w 1996 roku. Alternatywy dla ramek nawigacyjnych obejmują panele nawigacyjne o stałej pozycji, umożliwiające nawigację w wielu obszarach (np. po lewej i na dole). lub uproszczenie struktury strony, aby linki nawigacyjne nigdy nie były daleko.Utrzymuj swoje strony w rozsądnej długości. Dodaj treść poprzez nowe strony w swojej witrynie, zamiast umieszczać ją na końcu strony głównej. W większości czytelnicy niechętnie kontynuują przeglądanie strony, która wydaje się przewijać w nieskończoność. Jeśli musisz mieć dużo treści na jednej stronie, umieść hiperłącza u góry i w sekcjach na całej stronie. Pozwala to użytkownikom na poruszanie się po dostępnej treści bez nadmiernego przewijania.Skorzystaj z usługi śledzenia, zamiast wyświetlać swój licznik odwiedzin, aby wszyscy mogli je przeczytać. Wiele stron internetowych nadal wyświetla swoje liczniki, jednak nie służą one żadnemu celowi. Dostępnych jest wiele wysokiej jakości usług śledzenia, a niektóre są nawet bezpłatne. Użyj ich zamiast pokazywać, ile osób Cię odwiedza.Utrzymuj prostą stronę główną swojej witryny. Ludzie, którzy robią zakupy, szybko decydują, czy skorzystać z witryny, czy kontynuować wyszukiwanie, wyświetlając stronę główną. Opisz szczegółowo swoją firmę i jej działalność, ale ogranicz do minimum inne elementy rozpraszające uwagę i szczegóły.Zawsze powinieneś starać się stworzyć niestandardową stronę błędu dla swojej witryny; ta strona powinna zawierać podstawową mapę witryny, która łączy użytkowników z głównymi sekcjami Twojej witryny. Porady dotyczące projektowania stron internetowych, które pomogą Ci teraz

Gwarantuje to, że jeśli odwiedzający klikną zły link lub źle przeliterują Twój adres URL, będą mogli znaleźć to, czego szukają.W przypadku tagów graficznych zawsze staraj się zawierać krótki opis w atrybucie ALT.

Jest to dobre nie tylko dla optymalizacji pod kątem wyszukiwarek, ale jest również korzystne dla użytkowników niedowidzących, którzy polegają na czytnikach ekranu do opisywania zawartości tagów graficznych. Postaraj się, aby opis był jak najkrótszy i jak najbardziej opisowy.Upewnij się, że projektowane witryny są kompatybilne z różnymi przeglądarkami. Musisz sprawdzić swoją witrynę w najpopularniejszych wersjach każdej topowej przeglądarki. Niektóre przykłady to Internet Explorer, Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox i Opera. Wielu użytkowników korzysta z tych przeglądarek do surfowania w Internecie, więc musisz mieć pewność, że Twoje projekty są poprawnie widoczne na tym, czego używają.Projektując stronę internetową z dużą ilością tekstu, mądrze dobieraj czcionki. Chociaż tekst szeryfowy dobrze sprawdzi się w tytule lub nagłówku, treść tekstu powinna być pisana czcionką szeryfową, która jest łatwiejsza do odczytania na ekranie komputera. Spróbuj użyć popularnych czcionek komputerowych, takich jak Times New Roman i Ariel.Obserwuj ilość efektownych multimediów znajdujących się w Twojej witrynie. Nie przesadzaj z mnóstwem „dodatków”. Grafiki Flash i multimedia mogą wydawać się kuszące, ale mogą utrudnić odwiedzającym znalezienie żądanych informacji w witrynie, zwłaszcza jeśli przeglądają witrynę na urządzeniu niezgodnym z Flash.Ponownie, musisz rozpocząć naukę projektowania stron internetowych od nauki podstaw prawidłowego projektowania stron internetowych. Chcesz, aby Twoje strony działały poprawnie i ładnie wyglądały. Przy wszystkich dostępnych zasobach znalezienie odpowiedniego miejsca startowego może być trudne. Stosując się do rad zawartych w powyższym artykule, będziesz mógł rozpocząć naukę podstaw projektowania stron internetowych.