16 czerwca, 2024

Mój Styl Blog

Jak żyć zdrowo, co warto kupić a co nie?

Na co zwracamy uwagę kupując mieszkanie?

Zakup mieszkania jest z pewnością ważną decyzją w życiu każdego człowieka, dlatego należy wybrać lokal, który będzie odpowiadał naszym potrzebom, będzie zlokalizowany w miejscu, które najbardziej nam odpowiada.

Może być to osiedle znajdujące się blisko miejsca pracy, młodzi rodzice często będą poszukiwali także lokali, które znajdują się w pobliżu dobrej szkoły czy też przedszkola.

Na co zwracamy uwagę kupując mieszkanie?

Jak wybrać atrakcyjne mieszkanie?

Kupując mieszkanie możemy zdecydować się na lokal z drugiej ręki lub też nowe mieszkanie od dewelopera, które należy wykończyć, wyposażyć łazienkę oraz kuchnię. Warto zwrócić uwagę, iż w przypadku mieszkań z drugiej ręki często będziemy chcieli zrobić remont, dopasować nieco mieszkanie do własnych potrzeb. Niekiedy możemy zastosować dodatkowe ścianki działowe czy też zburzyć niektóre istniejące ściany, przykładowo łącząc salon z kuchnią. Należy przeliczyć, jaki lokal najbardziej nam się opłaca, jakie mamy zasoby jeżeli chodzi o cenę mieszkania, oraz bierzemy pod uwagę koszty ewentualnego remontu. Zaletą lokalu będzie także posiadanie parkingu lub miejsca na parkingu podziemnym, w nowych budynkach często znajdziemy także windę, którą wyjedziemy z parkingu podziemnego bezpośrednio na klatkę schodową. Oczywiście dodatkowo na wielkość lokalu będzie wpływał balkon, niekiedy możemy zdecydować się na zabudowę balkonu.

Często poszukujemy mieszkania w cichej i spokojnej okolicy, w pobliżu przystanku autobusowego lub też tramwajowego. Naturalnie należy zwrócić uwagę na czynsz oraz wszystkie koszty związane z mediami, utrzymaniem mieszkania. Na cenę lokalu może wpływać jego usytuowanie, niekiedy lokale na parterze czy też na pierwszym piętrze mogą być nieco droższe, niż przykładowo mieszkanie na czwartym piętrze w budynku bez windy. Biuro ofert dotyczących sprzedaży mieszkań znajdziemy naturalnie w Internecie, mieszkania zarówno w centrach dużych miast, jak również nieco na obrzeżach znajdziemy w różnym przedziale cenowym. Wszystko zależy oczywiście od zasobności naszego portfela oraz preferencji.

Dobrym pomysłem będzie skorzystanie z wyszukiwarki mieszkań na stronie https://www.maxon.pl/mieszkania/mieszkania-na-sprzedaz. Możemy określić tam, jaka wielkość lokalu nas interesuje, w jakiej lokalizacji, możemy przykładowo podać nazwę miasta czy dzielnicy. Dodatkowo możemy znaleźć także lokale w interesującym nas zakresie cenowym.