14 lipca, 2024

Mój Styl Blog

Jak żyć zdrowo, co warto kupić a co nie?

Trwałe i niezawodne rozwiązania oświetleniowe

Obecnie wszystkie żarówki LED są modernizowane i są zaprojektowane do współpracy z istniejącymi oprawami oświetleniowymi, mogą być zatem używane jako bezpośrednie zamienniki starszych typów standardowych żarówek.

W przeciwieństwie do świetlówek kompaktowych, które zwykle potrzebują kilku minut, aby osiągnąć pełną jasność, diody LED natychmiast osiągają pełną jasność. Nie musisz zatem oczekiwać, aż żarówka w pełni się rozświetli.

Trwałe i niezawodne rozwiązania oświetleniowe

Profile do montowania oświetlenia LED

Strumień świetlny w diodach LED najczęściej występuje w jednej z trzech barw, ciepłej bieli, chłodnej bieli i światła dziennego. Ciepła biel jest zwykle używana w gospodarstwach domowych i jest normalnym kolorem kojarzonym ze standardową żarówką halogenową, co stanowi idealny zamiennik. Zimna biel to chłodniejsza biel, często kojarzona ze świetlówkami w biurach lub punktach sprzedaży detalicznej. Barwa światła dziennego to bardzo białe światło, prawie z odcieniem niebieskiego, i zapewnia najlepsze oddawanie barw.

W przeciwieństwie do świetlówek kompaktowych, diody LED są idealne do pracy w niskich temperaturach i na zewnątrz. Są również niezwykle trwałe i zbudowane z wytrzymałych komponentów i mogą wytrzymać trudne warunki użytkowania. Ponieważ diody LED są odporne na wstrząsy, wibracje i uderzenia zewnętrzne, stanowią doskonały wybór do systemów oświetlenia zewnętrznego. Najważniejszą zaletą diod LED w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami oświetleniowymi jest bez wątpienia ich długa żywotność. Przeciętna dioda LED trwa od 50 000 do 100 000 godzin pracy lub więcej. To nawet 4 razy dłużej niż większość lamp fluorescencyjnych, metalohalogenkowych, a nawet sodowych, i ponad 40 razy dłużej niż świeci przeciętna żarówka.

Rzadsza wymiana żarówek to niższe koszty utrzymania oświetlenia w zakresie robocizny oraz niższe koszty części zamiennych, bo żarówki po prostu nie trzeba wymieniać przez długi czas. Diody LED znajdziemy w sprzedaży w różnych kształtach i rozmiarach, dzięki czemu łatwo dopasujemy oświetlenie do naszych potrzeb. Na stronie lumines.pl znajdziemy profile i inne akcesoria do montowania taśm oraz pasków LED w dowolnym miejscu.