14 lipca, 2024

Mój Styl Blog

Jak żyć zdrowo, co warto kupić a co nie?

Wskazówki, jak radzić sobie z silnym bólem pleców

Nie wszyscy mają ten sam rodzaj objawów bólu pleców.

Niektóre osoby z bólem pleców odczuwają go jako ostry, przeszywający ból. Inni odczuwają ogólną sztywność na plecach. Chociaż ból pleców nie jest zabawny dla nikogo zaangażowanego, oto kilka prostych wskazówek, których możesz użyć w odniesieniu do bólu, który masz.Upewnij się, że codziennie pijesz wystarczającą ilość wody. Ponieważ siedemdziesiąt procent naszego ciała to woda, ważne jest, abyśmy byli nawodnieni. Woda może sprawić, że twoje ciało będzie luźne i płynne, a nie sztywne. Utrzymanie nawodnienia sprawi, że krążki międzykręgowe będą działać jako amortyzatory, aby odciążyć resztę ciała.Upewnij się, że pijesz dużo wody, aby Twoje mięśnie były zdrowe i elastyczne. Ludzkie ciało składa się w około 70 procent z wody, a wszystko, w tym mięśnie i dyski w kręgosłupie, potrzebuje dużo wody, aby prawidłowo funkcjonować. Pij dużo wody, aby utrzymać zdrowe mięśnie i pomóż tym dyskom zachować zdolność amortyzacji wstrząsów.Zastosuj okład z lodu na bolesny obszar. Mimo swojej prostoty okład z lodu jest jedną z najskuteczniejszych metod zmniejszania bólu pleców. Nałożenie lodu lub zimnego okładu na bolesny obszar zmniejsza obrzęk i przepływ krwi, co również zmniejsza ból. Może również pomóc złagodzić sztywność.Niektórzy ludzie muszą pracować i stać przez długie godziny na raz. Jeśli musisz to zrobić, postaraj się stanąć prosto i prosto. Wskazówki, jak radzić sobie z silnym bólem pleców

Spróbuj od czasu do czasu pozwolić swoim nogom odpocząć, jeśli to możliwe, na przykład na stołku lub ławce, jeśli możesz to zrobić.Rzuć palenie.

Wśród wszystkich innych zagrożeń dla zdrowia, palenie może zmniejszyć dopływ krwi do kręgów tworzących kręgosłup. Ta utrata przepływu krwi powoduje zwyrodnienie dysków, czyniąc je bardziej podatnymi na urazy i uszkodzenia. Tego rodzaju uszkodzenie dysku nie powoduje przemijającego bólu pleców, ale trwałe obrażenia.Ważne jest, aby wiedzieć i rozumieć, czy ból pleców jest przewlekły, czy ostry. Przewlekły ból pleców trwa dłużej niż trzy miesiące i jest ciągłym bólem pleców, zwykle spowodowanym urazem lub chorobą. Ostry ból pleców może również pochodzić z urazu i z innych powodów i zwykle pojawia się szybko i trwa tylko przez krótki czas.Jeśli masz bóle pleców i musisz zrzucić więcej niż 10 kilogramów, musisz wykonać odpowiednie ćwiczenia i jeść we właściwy sposób, aby się ich pozbyć. Środek ciężkości twojego ciała przesuwa się wraz z dodatkowym obciążeniem, zwłaszcza jeśli waga została przybrana w okolicy brzucha. Może to spowodować naprężenie dolnej części pleców i ostatecznie przekształcić się w przewlekły ból pleców w dolnej części pleców.To bolesne napięcie w górnej części pleców może być wynikiem zbyt długiego siedzenia przy komputerze. Wstań i ruszaj. Przejdź się delikatnie, potrząsając rękami. Rozciągnij się ostrożnie, aby spróbować rozluźnić mięśnie. Możesz także usiąść na krześle i pochylić się do przodu w pasie i głęboko oddychać.Jeśli masz silny ból pleców, spróbuj wyeliminować lub przynajmniej zmniejszyć zawartość kofeiny w swojej diecie. Podejrzewa się, że kofeina jest przyczyną bolesnych skurczów i bolesnych stanów zapalnych. Rozważ więc spożywanie mniejszych ilości kawy z kofeiną, napojów gazowanych i herbaty, jeśli chcesz odpocząć od kręgosłupa.Chociaż istnieje wiele różnych sposobów odczuwania bólu pleców, żaden z nich nie jest mniej bolesny niż inny. Tylna pina może zrujnować komuś cały dzień. Skorzystaj z podanych rad z bólem pleców, aby móc żyć swoim życiem.