30 listopada, 2023

Mój Styl Blog

Jak żyć zdrowo, co warto kupić a co nie?

Filtry do wody – ekologia, oszczędność i zdrowie w jednym

Filtrowanie wody jeszcze nigdy nie było tak proste! Filtry pozwalają na dostęp do czystej i smacznej wody zarówno prosto z domowego kranu – jak w przypadku filtrów przepływowych – jak i poza domem – za sprawą butelek filtrujących. A wszystko to w zgodzie ze środowiskiem naturalnym i… sporą oszczędnością dla naszego portfela!

Filtry do wody wciąż zyskują nowych zwolenników. Przybywa nie tylko posiadaczy dzbanków z filtrem, które są poręczne i wygodne, ale także nabywców filtrów przepływowych oraz zwolenników butelek filtrujących, które można zabrać ze sobą na wycieczkę, siłownię, do pracy czy w dłuższą podróż. Jakie zalety daje filtrowanie wody?

Filtry do wody a środowisko – mała-duża zmiana!

Ekologia to aspekt coraz częściej brany pod uwagę przy codziennych wyborach konsumenckich. Nic dziwnego. Kryzys klimatyczny to realne zagrożenie nie tylko dla naszego pokolenia, ale przede wszystkim dla naszych dzieci i wnuków, zaś plastik jest jednym z tworzyw, które najtrudniej się utylizuje. Co więcej, plastik trafiając do wód morskich nie tylko zabija i zatruwa zwierzęta, które następnie trafiają na nasze talerze. Równie dużym zagrożeniem jest szkodliwy dla zdrowia bisfenol, który przenika do produktów żywnościowych, trafia do naszych organizmów i się w nich odkłada.

Rezygnacja z plastikowych butelek jednorazowych i zmiana przyzwyczajeń to duży krok w kierunku stylu życia zgodnie z ideą less waste. Chcąc ograniczyć zużycie plastiku możemy nie tylko – dzięki filtrom przepływowym – pić wodę prosto z kranu, ale także – za sprawą butelek termicznych wielokrotnego użytku – zmniejszyć zużycie jednorazowych kubków zawierających plastik, które dostajemy wraz z kawą czy herbatą z kawiarniach.

Filtrowanie wody a zdrowie

Warto pamiętać, że można jednocześnie dbać o planetę i pić zdrową i smaczną wodę. Filtry do wody – np. przepływowe – złożone są z kilku warstw. Filtr węglowy usuwa z wody kranowej smak i zapach chloru, zaś filtr polipropylenowy usuwa zanieczyszczenia mechaniczne takie jak drobiny piasku czy rdzy pochodzącej z instalacji. Filtr azotanowy z kolei świetnie sprawdza się w domach z własnym ujęciem zapobiegając przedostawaniu się metali ciężkich, a także azotanów pochodzących z pól i szamb.

Przepływowe filtry do wody, dzbanki i butelki filtrujące

Niezależnie od tego jaki rodzaj filtra wybierzemy pozwoli nam on zaoszczędzić spore kwoty. Koszt wody butelkowanej to najczęściej wydatek rzędu 2-3 złotych. Biorąc pod uwagę fakt, że dorosła osoba powinna wypijać ok. 1,5-2 litra wody dziennie – generuje to niemałe koszty miesięczne i roczne, zwłaszcza w przypadku liczniejszej rodziny. Dzbanki filtrujące, butelki z filtrem i filtry przepływowe znajdziesz na stronie https://dafi.pl/.

Filtrowanie wody to więc rozwiązanie przyjazne zdrowiu, naszej planecie i domowemu budżetowi. Zamiast dźwigać ciężkie butelki lub zgrzewki do domu każdego dnia – wystarczy użyć filtra do wody!